ABC MŁODEGO EKONOMISTY 2013

IV Powiatowy Konkurs ABC MŁODEGO EKONOMISTY skierowany jest do uczniów gimnazjum z powiatu kartuskiego. Konkurs odbędzie się 24 maja 2013 roku w ZSZiO w Kartuzach.

Materiały pomocnicze dla uczestników konkursu:

Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu współpracy ekonomicznej.

„Co to jest podatek?”

„Dlaczego nie można dodrukować pieniędzy?”

„Czy warto inwestować?”

„Czy mogę wpłynąć na wysokość mojego dochodu?”

„Jakie czynniki wpływają na moje zakupy?”
    „Czy zaciąganie kredytów bankowych jest opłacalne?”

„Banki a parabanki”

„Co wpływa na moją przedsiębiorczość?”

„Lokata a kredyt bankowy” - zadania

Aby zapoznać się z regulaminem kliknij tutaj...

DO WYGRANIA ATRAKCYJNE NAGRODY:

m. in. tablet, miniwieża

24 maja 2013 odbył się w ZSZiO w Kartuzach finał IV Powiatowego Konkursu ABC MŁODEGO EKONOMISTY zorganizowany przez Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przy ZSZiO w Kartuzach. W finale tego konkursu uczestniczyli uczniowie, którzy zakwalifikowali się w wyniku szkolnych eliminacji. W rezultacie uczestniczyło 78 uczniów z 15 szkół ze szkół gimnazjalnych powiatu kartuskiego tj. z: Kamienicy Szlacheckiej, Gimnazjum 2 z Kartuz, z Klukowej Huty, Chmielna, Goręczyna, Mściszewic, Gowidlina, Sulęczyna, Szymbarku, Tuchlina, Sierakowic, Somonina, Przodkowa oraz Żukowa.