ŻYCIE przez duże Ż

  Celem tego projektu jest wyrównywanie szans młodzieży wiejskiej i małomiasteczkowej. Dzięki naszym działaniom młodzi ludzie mogą dostrzec możliwości wyjścia z zaściankowości, mogą otworzyć się na „wielki świat i kulturę”. Projekt skierowany jest przede wszystkim do młodzieży zdolnej, ale niepewnej swojej wiedzy i możliwości samorealizacji oraz do młodzieży zagrożonej wykluczeniem społecznym. Chcemy aby uczestnicy projektu poznali możliwości działania, zaistnienia na rynku pracy, a także żeby zobaczyli, zasmakowali innego życia niż to, które często jest wpisane w obraz ich wsi – miejsce spotkań - przystanek autobusowy, rozrywka - dyskoteka, festyn itp. Projekt ma ich pobudzić do działania, do chęci wprowadzenia zmian w swoim życiu. Często osoby zdolne, pracowite są nieśmiałe, zahukane mało przebojowe i po ukończeniu szkoły giną w tłumie, nie rozwijają się.

  Dzięki projektowi „Życie przez duże Ż” mamy nadzieję, że uczestnicy odnajdą kilka wskazówek, które im pomogą w dalszej karierze zawodowej jak i społecznej.

  Po pierwsze, młodzież w trakcie obozu naukowego w Krynicy Morskiej na jednych
  z zajęć uczyła się dobrego zachowania przy stole oraz poznawała tajniki bon tonu towarzyskiego. Kolejny krok dla uczestników to warsztaty ze stylistką i wizażystką, czyli jak cię widzą… Młodzież poznając podstawowe zagadnienia nabywa pewności siebie, wie jak zachować się w konkretnej sytuacji oraz umie dopasować wygląd do sytuacji. Już niedługo kolejne działania, a nawet małe „sprawdziany”…

  mmk

   

   

  © Stowarzyszenie dla rozwoju edukacji. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2019

  Menu

  Free Joomla! templates by Engine Templates