ABC Młodego Ekonomisty 2017

  VIII Powiatowy Konkurs ABC MŁODEGO EKONOMISTY skierowany jest do uczniów gimnazjum z powiatu kartuskiego. Konkurs odbędzie się 25 maja 2017 roku w ZSZiO w Kartuzach.

   

  Materiały pomocnicze dla uczestników konkursu: Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu współpracy ekonomicznej.

  „Co to jest podatek?”

  „Pieniądz i jego rola we współczesnym świecie”

  „Czy warto inwestować?”

  „Czy mogę wpłynąć na wysokość mojego dochodu?”

  „Konsument i jego prawa w Polsce i w Unii Europejskiej”
  „Czy zaciąganie kredytów bankowych jest opłacalne?”

  „Banki a parabanki”

  "Od czego zależy czy będę bezrobotny?"

  „Lokata a kredyt bankowy” - zadania

  "Strefa euro"

   

  Prosimy o zapoznanie się z aplikacją NBP Safe, poświęconą polskim pieniądzom dostępną na stronie www.nbp.pl/nbpsafe/pl.html oraz z aplikacją edukacyjną „NBP Poznaj bankomat” (na tablety z systemami Android, iOS i Windows).

   

  Aby zapoznać się z regulaminem kliknij tutaj...

   

  DO WYGRANIA ATRAKCYJNE NAGRODY:

  m. in. tablet, głośnik bezprzewodowy, słuchawki, urządzenie wielofunkcyjne

  25 maja 2017 odbył się w ZSZiO w Kartuzach finał VIII Powiatowego Konkursu ABC MŁODEGO EKONOMISTY zorganizowany przez Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przy ZSZiO w Kartuzach. W finale tego konkursu uczestniczyli uczniowie, którzy zakwalifikowali się w wyniku szkolnych eliminacji. W rezultacie uczestniczyło 85 uczniów z 15 szkół gimnazjalnych powiatu kartuskiego tj. z: Kamienicy Szlacheckiej, Gimnazjum 2 z Kartuz, Katolickiego Gimnazjum z Kartuz, z Klukowej Huty, Goręczyna, Kiełpina, Miechucina, Sulęczyna, Szymbarku, Sierakowic, Somonina Stężycy, Mściszewic, Pomieczyna oraz Żukowa.

  © Stowarzyszenie dla rozwoju edukacji. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2019

  Menu

  Free Joomla! templates by Engine Templates