ABC Młodego Ekonomisty 2019

    X  Powiatowy Konkurs ABC MŁODEGO EKONOMISTY

     

    Pierwszy etap – szkolnyedukacyjny odbędzie się w 23 maja 2019 roku
    w gimnazjach i szkołach podstawowych.

     

    Materiały pomocnicze dla uczestników konkursu:Projekt realizowany z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu współpracy ekonomicznej.

    „Co to jest podatek?”

    „Pieniądz i jego rola we współczesnym świecie”

    "Strefa euro"

    „Czy warto inwestować?”

    „Czy mogę wpłynąć na wysokość mojego dochodu?”

    „Konsument i jego prawa w Polsce i w Unii Europejskiej”
    „Czy zaciąganie kredytów bankowych jest opłacalne?”

    „Banki a parabanki”

    "Od czego zależy czy będę bezrobotny?"

    „Lokata a kredyt bankowy” - zadania

    "Co wpływa na moją przedsiębiorczość?"

     

    Prosimy o zapoznanie się z aplikacją NBP Safe, poświęconą polskim pieniądzom dostępną na stronie www.nbp.pl/nbpsafe/pl.html oraz z aplikacją edukacyjną „NBP Poznaj bankomat” (na tablety z systemami Android, iOS i Windows).

     

    Aby zapoznać się z regulaminem kliknij tutaj...

     

    DO WYGRANIA ATRAKCYJNE NAGRODY:

    m. in. tablet, głośnik bezprzewodowy, słuchawki, urządzenie wielofunkcyjne

    ABC Młodego Ekonomisty

    30.05.2019

     

    W X Powiatowym Konkursie ABC MŁODEGO EKONOMISTY wzięło udział 100 uczniów z 19 szkół podstawowych i gimnazjalnych powiatu kartuskiego.

    Test finałowy składał się z 50 pytań obejmujących zagadnienia związane z ekonomią, finansami i przedsiębiorczością.

    W klasyfikacji indywidualnej najlepsze wyniki uzyskali:


    Miejsce

    Imię i nazwisko uczestnika

    Nazwa Szkoły

     

    1

    Tymoteusz Krzebietke

    Sierakowice

     

    2

    Hanna Neubauer

    Szopa

     

    3

    Julia Raba

    Klukowa Huta

     

    4

    Patryk Strongowski

    Szopa

     

    5

    Beata Beyer

    Kartuzy SP5

     

    6

    Martyna Kreft

    Żukowo

     

    7

    Martyna Michalak

    Sierakowice

     

    8

    Mateusz Las

    Mściszewice

     

    9

    Michał Lorbiecki

    Szopa

     

    10

    11

    12

    13

    14

    15

     

    Wiktoria Wenzel

    Marcel Dawidowski

    Dominika Gierszewska

    Przemysław Cyrzan

    Fabian Wódczyński

    Nadia Roszkowska

    Kartuzy SP5

    Przodkowo

    Miechucino

    Sierakowice

    Kartuzy SP2

    Miechucino

     

     

    W klasyfikacji zespołowej:

    I miejsceSzkoła Podstawowa nr 2 w Sierakowicach

    II miejsce – Mała Szkoła w Szopie

    III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Żukowie



    GRATULUJEMY!!!


    © Stowarzyszenie dla rozwoju edukacji. Wszelkie prawa zastrzeżone. 2019

    Menu

    Free Joomla! templates by Engine Templates