Stowarzyszenie dla Rozwoju Edukacji przy Zespole Szkół Zawodowych
i Ogólnokształcących w Kartuzach

Doświadczamy reklamy – odsłona pierwsza

Zadanie dla grup polegało na przeprowadzeniu wywiadu z wybraną postacią życia politycznego lub samorządowego na temat „Roli reklamy w życiu publicznym”.

Młodzież spotkała się z panem Andrzejem Wyrzykowskim – wójtem gminy Przodkowo, Andrzejem Lewną – radnym gminy Chmielno, Eugeniuszem Pryczkowskim – radnym powiatowym, któremu zadaliśmy następujące pytania:

– Jaką formę reklamy stosuje Pan aby przekonać do siebie elektorat?

– Przed wyborami rozwiesiłem kilka plakatów promujących moją osobę, ale wydaje mi się, że największą formą reklamy była dobra opinia o mojej osobie […] oraz występy w telewizji. Myślę, że to, że się stałem się rozpoznawalny […] było najsilniejszą formą promowania mnie […].

– Jakie elementy najbardziej podkreśla Pan w swoim wizerunku? Co jest można by powiedzieć podstawą
Pana kampanii?

– Promuję Kaszuby ze wszystkich moich sił, staram się zarażać moją miłością do Naszej małej ojczyzny wszystkich ludzi. Myślę, że moje staranie się o to, aby Kaszuby ciągle istniały w dużej mierze przyczyniło się do wyników głosowania.

oraz panem Waldemarem Kluge, radnym gminy Somonino, który udzielił odpowiedzi m.in. na pytanie:

– Jakie środki reklamy wykorzystuje pan w swojej kampanii wyborczej?

– W momencie, kiedy zdecydowałem się startować w wyborach samorządowych […] uznałem, że dobrym
sposobem poinformowania społeczności lokalnej o mojej osobie oraz o tym, co chciałbym zrobić dla mieszkańców gminy, będzie zastosowanie plakatów oraz ulotek.

a także z panem Zbigniewem Roszkowskim – wójtem gminy Chmielno.

Trzeba przyznać, że wszyscy panowie podkreślili, że w działalności samorządowej najważniejszą rolę odgrywają plakaty, ulotki a także spotkania bezpośrednie z wyborcami. Ważnym czynnikiem jest także działalność i rozpoznawalność kandydatów.

Dziękujemy wszystkim wyżej wymienionym panom, że zgodzili się poświęcić nam swój czas. W ten sposób zdobyta wiedza pomoże nam w realizacji projektu.