Miesiąc Przedsiębiorczości

MIESIĄC PRZEDSIĘBIORCZOŚCI W ZSZIO W KARTUZACH

11.01.2016 – 12.02.2016

W ramach projektu planujemy następujące działania:

Szkolenia prowadzone przez przedstawicieli banków – tematy:

– Funkcjonowanie kont studenckich i kredyty studenckie

– Planowanie budżetu domowego przy wykorzystaniu osobistego konta internetowego

Szkolenia prowadzone z pracownikiem Uniwersytetu Gdańskiego

– Funkcjonowanie Giełdy Papierów Wartościowych oraz System bankowy w Polsce

Szkolenie w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym EXPERYMENT

Szkolenia prowadzone przez właścicieli biur rachunkowych:

– „System podatkowy w Polsce”

– „Jak rozpocząć działalność gospodarczą? Funkcjonowanie biura rachunkowego. Omówienie zasad otwarcia i funkcjonowania biura rachunkowego”

Szkolenia „Strefa euro – polska droga do euro”

– Mechanizm funkcjonowania strefy euro oraz polska droga do euro

Szkolenia „Finanse w matematyce”

Szkolenia dotyczące technologii CISCO wykorzystywanej w tworzeniu baz danych oraz pracy na systemie operacyjnym Linux.

Wyjazdowe warsztaty na Polsko-Japońskiej Akademii Technik Komputerowych dla uczniów technikum informatycznego.

Szkolenia „Tworzenie stron www w HTML – czyli jak otworzyć sklep internetowy”

Nowoczesne metody tworzenia układów elektronicznych na podstawie systemów Arduino

Szkolenia „Rozmowa kwalifikacyjna” prowadzone przez native speakera języka angielskiego –

Warsztaty przeprowadzone w grupach, wśród uczniów klas maturalnych dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej oraz dające uczniom możliwość komunikacji z rodzimym użytkownikiem języka angielskiego.

Szkolenia „Nowoczesny sprzedawca”

Konkurs „Złotówka na start”

Celem konkursu jest wyłonienie najlepszego pomysłu na działalność gospodarczą na terenie powiatu kartuskiego. Uczestnikami konkursu mogą być uczniowie klas II, III i IV licealnych i technikalnych. Uczniowie pracują w grupach dwuosobowych.

Symulacyjne rozmowy kwalifikacyjne

Konkurs „Rozmowa kwalifikacyjna”

Konkurs umiejętności komunikowania się w języku obcym w rozmowie kwalifikacyjnej, wraz z przygotowanym cv i listem motywacyjnym w języku angielskim.

Konkurs na pracę multimedialną „Przedsiębiorstwa powiatu kartuskiego”.

Zadaniem uczniów w tym konkursie jest przedstawienie wybranych przez nich przedsiębiorstw z powiatu kartuskiego.

Konkurs „Finanse w matematyce”

Podsumowanie MIESIĄCA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI – ogłoszenie wyników konkursów, nagrodzenie osób wyróżniających się podczas rozmów kwalifikacyjnych.